ИНФО

Без вода дел од Центар

Поради водоводен приклучок Ф8 0мм на улица Стефан Јакимов Дедов бр.18, денес прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците Борка Талески, Рајко Жинзифов, Апостол Гусларот и дел од улицата Стефан Јакимов-Дедов.

Како што информира ЈП „Водовод и нанализација“водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување на интервенцијата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...