МАГАЗИН

Твитер наскоро со ново лого

Сопственикот на Твитер, милијардерот Илон Маск, изјави дека неговата социјална мрежа наскоро ќе го промени своето лого, пренесоа светските агенции.

Во нов твит на неговиот официјален профил, Маск порача дека Твитер постепено ќе се збогува со сите птици. Сегашното лого на мрежата е во форма на птица и е многу препознатливо.

Маск презентираше и нацрт на новото лого, буквата X на црна заднина, но не даде дополнителни детали за ова прашање.

Последната неволја за Твитер датира од минатиот вторник, кога беше поднесена тужба против компанијата која соопшти дека им должи најмалку 500 милиони долари на поранешни вработени за отпремнина.

Откако Маск го купи Твитер, тој избрка од работа повеќе од половина од персоналот, за да ги намали трошоците

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Со над 15.000 монети маж на Кипар отишол да плати судска казна од 500 евра

Со куфер полн со 15.500 монети од по еден, два, пет и...

МАГАЗИН

Угина Мали – „најтажната слоница на светот“

Слоницата Мали која активистите за природата ја нарекоа „најтажната на светот“ угина...

МАГАЗИН

Потопен древен град – туристичка атракција во источна Кина

На длабочина од 40 метри, дното на езерото Ќијандао во Кина сведочи...

МАГАЗИН

Нова опција на „Ајфон“ потенцијално опасна за децата

Најновата верзија на оперативниот систем за телефоните и таблетите на „Епл“, како...