ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 24 ДО 31 ЈУЛИ

Венера, планетата на љубовта, денеска тргна во ретроградна состојба, приклучувајќи се на Сатурн, Нептун и Плутон, што носи големо враќање во минатото. Повици од минатото, справување со стари проблеми, како и пријатели, се манифестации на ретроградни планети. Исто така, започна сезоната на Лав, која ќе донесе олеснување за Лавовите, Стрелците и Овните.

ОВЕН

РАБОТА – Марс во Девица ви носи справување со административни задачи. Поради ова, нема да сакате да одите на работа, бидејќи деталите ќе ве заморат. Венера тргна во ретроградна насока, па финансиите ќе бидат нестабилни до 4 септември. Треба да внимавате какви парични преговори правите, бидејќи лесно може да добиете лажни ветувања за заработка.

ЉУБОВ – Венера тргнала ретроградна, па се повеќе ќе размислувате за минатото. Не е исклучено да патите за личност која некогаш ви била блиска и размислете што сте можеле подобро. Некои припадници на вашиот знак ќе имаат стара љубов, која ќе сака да се пресметате.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

БИК

РАБОТА – Венера тргнала ретроградна, па деловните планови ви се уништени. Не само што се распаѓаат, туку се почесто ќе имате впечаток дека се враќате назад во деловна смисла. Очекувајте повици од стари соработници кои ќе сакаат да го обноват контактот со вас. Доколку имате приватен бизнис, очекувајте турбуленции и неочекувани трошоци.

РАБОТА – Марс во Девица ви носи нови познанства, но проблемот е што сте свртени кон минатото поради ретроградната Венера. Сè повеќе ќе размислувате за личноста која некогаш ви значела или емоционално ве повредила. Враќањето на старата романса не е идеално решение. Еден Лав ќе се врати во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ – Проблеми со ‘рбетот.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Меркур во Лав во аспект со Уран ви носи ненадејни прекини во комуникацијата, но и необични исходи од преговорите. Затоа, не треба да се чудите ако сте имале една цел, но се случило нешто сосема друго. Документацијата што се обидувате да ја завршите може да доцни, бидејќи периодот е таков. Ретроградната Венера ви носи недоразбирање и зголемени озборувања.

ЉУБОВ – Пораките и повиците од минатото ќе бидат присутни во вашиот живот до 4 септември. Ќе имате и интересни познанства преку интернет, бидејќи апликациите за запознавање ќе ви бидат примамливи во наредниот период. Она што ќе го забележите е дека ќе има многу зборови, но малку конкретни настани на емотивно ниво.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

РАК

РАБОТА – Влегувањето на Сонцето во втората куќа ви носи дополнителна заработка. Сега е идеално време од годината за да добиете големи пари или покачување. Не е исклучено да ви понудат и подобро платена работа. Јупитер во Бик ве наградува, па ќе ги остварите вашите очекувања во кариерата.

ЉУБОВ – Сатурн оди наназад, исто како и Венера, па ситуацијата во љубовта не е стабилна. Ќе имате средба со личност од минатото, која ќе сака да разговарате за нешто што се случило пред неколку години. Во секој случај, лош период за почеток на нова романса.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЛАВ

РАБОТА – Сонцето во вашиот знак ви носи подобра организација и нова движечка енергија на работното место. На работа ќе се покажете како одличен лидер на тимот, па време е да го покажете својот потенцијал. Можен е напредок во кариерата во наредниот период. Ќе бидете финансиски стабилни.

ЉУБОВ – За разлика од работата која добро ви оди, ситуацијата во љубовта не е толку стабилна. Венера тргна во ретроградна линија, па стара љубов се враќа во вашиот живот. Нема да бидете воодушевени поради тоа, но ќе се изненадите од таквиот потег. Ова е многу тешка недела за да започнете каква било нова врска.

ЗДРАВЈЕ – Стабилно.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Нагласена дванаесетта куќа ви носи разни искушенија, но и погрешни проценки. Поради Марс во вашата прва куќа, вие сте во фаза на бунт и имате впечаток дека е време да донесете одлучувачки одлуки. Ќе имате впечаток дека ви е доста од се, а тоа важи и за работата. Венера оди наназад, па носи нестабилна финансиска состојба. Ако некој ви должи пари, долгот сигурно ќе биде уште поголем бидејќи не е поволен момент да барате пари.

ЉУБОВ– Сатурн во Риби ви носи враќање на стара љубов. Се повеќе ќе размислувате за личност која не е слободна, но вие сте се запознале пред неколку години. Треба да знаете дека со ретроградните планети не е добро време да се вратите на старите навики.

ЗДРАВЈЕ – Психосоматски проблеми.

ВАГА

РАБОТА – Венера се врати наназад, па вашите планови полека се распаѓаат. Ќе забележите дека многу работи се одложуваат и едноставно нема да можете да се потпрете на луѓето со кои работите. Нагласената единаесетта куќа на Лавот укажува дека имате поддршка од влијателни пријатели во работатата, но во исто време ништо не е како што изгледа.

 

ЉУБОВ – Ретроградната Венера ви носи емотивен колапс. Поради ова, сè помалку ќе бидете сигурни во чувствата на партнерот. Исто така, ќе добивате повици од минатото, а вашата врска со стара љубов ќе биде товар. Пазете се од погрешни одлуки, бидејќи на почетокот сè може да изгледа идилично, а потоа да испадне дека е погрешно.

ЗДРАВЈЕ – Болки во грбот.

СКОРПИЈА

РАБОТА – Планетите во Лав ви носат соочување со конфликти на мислења  на работното место. Ќе чувствувате дека треба да се борите за доминантна позиција во кариерата. Не треба да трошите енергија, туку треба да најдете фокус. Премногу се оптоварувате со непотребни детали.

ЉУБОВ – Венера се вратила наназад, па и вашиот љубовен живот почнува да оди наназад. Не треба да се чудите ако вашата стара љубов се обиде да се помири со вас. Некои стари пријатели ќе треба да ви бараат услуга кога најмалку очекувате. Ова е многу тежок период за сите оние кои се обидуваат да создадат нова романса.

ЗДРАВЈЕ– Послабо.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Јупитер во Бик ви носи различни можности на работа, но и Венера малку го успорува остварувањето на плановите. Во овој период можете да остварите добри контакти со странство. Можете исто така да планирате патување кое може да ви го промени животот. Одличен период од годината е да научите нешто ново за работата што ја работите.

ЉУБОВ – Меркур во Лав ви носи средба со личност која не е од вашиот град. Тоа е некој што може да дојде и од патот. Зафатените Стрелци можат да планираат заедничко патување. Лавовите ќе ве задоволат, а Девиците ќе ви ги намалат нервите. Можно е флертување на работа, но за вас ќе биде неприфатливо.

ЗДРАВЈЕ – Зголемен замор.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Планетите во осмата куќа укажуваат на тоа дека на работа се трудите да остварите што поголем профит. Можно е да размислувате за подигнување на заем, но бидејќи и Сатурн е ретрограден, обидете се да ги одложите важните одлуки. На работа ќе имате повремени недоразбирања со колегите кои не отстапуваат од своите ставови.

ЉУБОВ – Венера тргнала ретроградна, па знајте дека љубовта е на тест. Ако се надевавте на нешто ново или романса, знајте дека сè ќе се забави до 4 септември. Ќе ве контактира љубовта од минатото, па повремено ќе размислувате дали помирувањето е вистинската опција за вас.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

 

 

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Уран во Бик ви носи неочекувани промени, а конечно сте подготвени за некои потези кои претходно ви изгледале незамисливи. Нагласеното поле на Лав ви носи поголема поддршка од јавноста и популарност на работното место. Во исто време, ќе имате впечаток дека вашата работа се гледа повеќе од кога било.

ЉУБОВ – Уран во Бик и Сатурн во ретроградно движење не е поволен за емотивни врски. Треба да се ослободите од некоја ситуација од минатото што ве спречува да продолжите напред. Исто така, слободните Водолии ќе имаат познанства со луѓе кои и се познати на јавноста.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

РИБА

РАБОТА – Целосната шеста куќа ви носи преокупација со работата и тоа ќе ве задоволи. Главните настани во наредниот период ќе бидат на работното место и ќе се исполните со правење неколку проекти истовремено. Ретроградниот Сатурн ве враќа на некои стари проекти и соработници, затоа подгответе се да се соочите со грешките од минатото.

ЉУБОВ – Меркур во шестата куќа ви носи познанства преку работата и социјалните мрежи. Тие познанства ќе бидат сосема неочекувани и бурни, па нема да знаете што да мислите. Лавовите ќе ви бидат привлечни, но и Девиците. Ако сте во брак, треба да престанете да се расправате со партнерот за непотребни ситници.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 28. ноември до 3. декември

ОВЕН Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак

Дали имате ден во неделата кога ви се чини дека сè ви...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 20 до 27 ноември

Дознајте каква недела ве очекува и подгответе за сите предизвици во неа!...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубов на прв поглед оваа есен за 3 хороскопски знаци

Астролозите тврдат дека оваа есен постои голема веројатност три хороскопски знаци да...