ИНФО

Евротинк со проект за млади во Општина Бутел

Центарот за европски стратегии Евротинк вечерва со почеток во 18 часот, во просториите на Општина Бутел ќе ја одржи презентацијата на Локалната младинска стратегија на Општина Бутел 2023 – 2028 година. Тоа е и завршниот настан во рамки на проектот „Општина Бутел отворена за младите“.

Настанот ќе биде отворен за сите заинтересирани граѓани, а ќе бидат присутни сите засегнати страни кои на директен или индиректен начин учествуваа во реализацијата на Стратегијата, како и на активностите и целите на проектот „Општина Бутел, отворена за младите“, велат од Евротинк.

Проектот започна со спроведување на 1 септември 2022 година, а е финансиран од Европската Унија во рамки на проектот „Младинско учество за силен и одржлив развој на заедницата″ спроведуван од страна на Коалицијата на младински организации СЕГА.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...