ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ ЌЕ ГИ ПОГОДИ РЕТРОГРАДНАТА ВЕНЕРА: Минатото силно им ќе чукне на вратата

Венера, планетата на љубовта, но и на финансиите, хедонизмот, луксузот и убавината,  го започна својот ретрограден танц. Оваа планета ќе биде ретроградна денес (23 јули) па се до 3 септември во знакот Лав. Венера во овој период ќе не поттикне да дадеме приоритет на подобрувањето на љубовните врски, задоволството и парите.

Сепак, ова ќе биде и време на враќање на поранешните љубови, но проблеми што ги имавме во минатото. Потресите што ги носи Венера во нејзиното ретроградно движење низ Лав ќе зависат од тоа во кое поле од наталниот хороскоп спаѓа овој знак, таму најмногу ќе се украдат ударите на судбината.

За да го пребродите овој период што е можно полесно, астролозите ве советуваат да ги подобрите своите таленти, вештини, знаење и автентичен глас. Креативниот Лав е поврзан со природната петта куќа на романтиката, креативноста и самоизразувањето, па затоа што планетата на убавината се движи низ огнениот знак, можеби сте повеќе склони да ги канализирате вашите емоции во имагинативни визии и проекти.

Лавот го сака центарот на вниманието, да биде на сцената, секогаш одговорен во општеството и на работа, па со ретроградната Венера во овој знак можат да оживеат некои соништа за кои сте сонувале кога сте биле многу млади.

Овен

Ретроградната Венера паѓа во вашата петта куќа на романтиката, креативноста и самоизразувањето, што ве прави знакот со најголема веројатност да прима посети од „духовите на минатите флертувања и љубови“. Имајте на ум дека кога старите љубовници повторно ќе се појават, не е нужно зелено светло да продолжите таму каде што сте застанале. Тоа е можност за саморефлексија и потенцијално учење лекција за залагање за она што го заслужувате, а тоа се вашите лични вредности. Опуштете се ова лето, бидете спремни за нови авантури, креативни проекти, дружење, забава и патување, а повремениот бивши, доколку тоа го заслужува.

Вага

Вашиот владетел, Венера која ја сака убавината, ќе се движи ретроградно низ вашата единаесетта куќа на вмрежување, познаници, пријатели, колеги, што значи дека ова е период кога старите пријатели и колеги можат да се појават од никаде за повторно да се поврзат со вас. Можеби ќе откриете дека преземањето на претходно одложен групен проект се покажува како многу продуктивно решение. Во исто време, ова е момент да се преиспитаат групите, заедниците и платонските односи во кои сакате да се појавите. Венера е вашиот владетел и ќе ве натера да ги подобрите сите видови врски од љубов до семејство и пријателство.

Јарец

Ретроградната Венера падна во вашата осма куќа на емоционални врски и заеднички ресурси, што треба да создаде многу поинаква атмосфера. Ќе сакате да го разгледате најдобриот пат напред со одредени заеднички финансиски проекти како даноци, инвестиции и недвижен имот. Но, бидејќи оваа зона опфаќа интимност, би било добра идеја да одвоите време за да стапите во контакт со вашите физички и емоционални потреби. Истражувањето на овој важен дел од вашата целокупна благосостојба може да ве остави да се чувствувате уште повеќе овластени и инспирирани.

Водолија

Ретроградната Венера паѓа во вашата седма куќа на партнерството, па вашите врски сега се во центарот на вниманието. Можете да погледнете што добивате од вашите врски, без разлика дали се романтични, платонски или професионални. Соопштувањето на вашите потреби и слушањето на другите за нивните потреби може да биде клучот за да се чувствувате задоволни и видени во овие важни односи. Сега е време да се работи на сите видови врски.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 4 до 10 декември

ОВЕН – Конечно планетата Венера повеќе нема да биде во опозиција со...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ

Последниот месец од оваа година ќе биде полн со променлива енергија и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 28. ноември до 3. декември

ОВЕН Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак

Дали имате ден во неделата кога ви се чини дека сè ви...