МАГАЗИН

5 комплименти кои секоја жена сака да ги слушне од својот партнер

Жените сакаат мажи кои не се плашат да покажат дека се ранливи, кои велат дека со неа можат да бидат тоа што навистина се…

Дури и навидум ладна и строга жена ќе се „стопи“ по искрен комплимент од маж кој и се допаѓа. Жените сакаат да слушаат дека се посебни, дека на мажот му е удобно во нивно друштво, дека знаат дека нивното мислење е навистина важно за мажите…

Жените се слаби на мажите кои покажуваат чувства, кои не ја кријат својата ранливост. Жената сака да биде со маж кој се грижи за неа како капка вода на дланка и кој ќе остане покрај неа што и да се случи. И овие пет комплименти секоја дама сака да ги слушне.

  1. Има нешто неодоливо кај вас

Тоа може да биде нешто за жената, нејзиното однесување, реакции во одредени ситуации. Ако мажот каже „Не можам да одолеам кога се смееш“, жената сигурно ќе се „стопи“. На овој начин тој покажува колку внимание посветува на ситниците за нејзиното или нејзиното однесување, бидејќи на сите сакаат да се гледаат внимателно, а не површно.

  1. Што мислите…

„Што мислиш за…“ е прашање кое секоја нормална жена сака да го слушне од маж кој ѝ се допаѓа или сака. Освен што ќе покаже дека жената ја смета за паметна, ќе покаже и дека го цени нејзиното мислење и дека сака да знае како таа размислува. Жените гледаат на таквите мажи како на оние кои имаат потенцијал за квалитетна врска.

  1. Се чувствувам добро со тебе

Жените сакаат мажи кои не се плашат да покажат дека понекогаш се ранливи, оние кои велат дека со неа можат да бидат тоа што навистина се. Освен тоа, на секоја жена и е драго да слушне дека друштвото и е пријатно.

  1. Убава, привлечна и посебна

Да бидеме реални, нема маж на светот кој не сака да слуша дека е убав, привлечен и посебен. Жените се чувствителни на овие работи. Секоја жена сака да знае дека е неодолива за мажот, а особено ѝ се допаѓа кога тој тоа отворено го кажува пред други луѓе.

  1. Убаво мирисате

Секоја жена сака да знае дека мириса убаво. Тогаш се чувствува побезбедно и поопуштено, а тоа е многу важно за добра атмосфера во врска или во кревет.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

МАГАЗИН

Нова јужнокорејската серија на „Нетфликс“ ги воодушеви гледачите

Јужнокорејската серија „Шоуто на осумтемина“ (англ. The 8 Show) неодамна се појави...

МАГАЗИН

ИЈЗ со совети за заштита од инсекти

 Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) дава практични совети за заштита на населението...

МАГАЗИН

Зошто паметните луѓе ретко се среќни? Познатиот Хемингвеј тоа го објаснил во само 1 реченица

Судбината на Ернест Хемингвеј, познатиот американски писател и новинар, продолжува да ја...

МАГАЗИН

Сапунот од кокос – благотворен против комарци

Има многу производи коишто ги одбиваат комарците, а според новите истражувања, тука...