АКТУЕЛНО

ЗОО: Ладни задоволства за разладување на животните

Во овие топли денови зоонегувателите ги разладуваат жителите на скопската Зоолошка градина со различни ледени задоволства. Истите се прилагодени да одговараат на исхраната и преференциите на секое животно – од замрзнато овошје за приматите до риба за водните жители.

Во најжешките часови од денот, замрзнатите задоволства им се делат на животните, предизвикувајќи радосна атмосфера градината. Посетителите од сите возрасти со нетрпение се собираат за да бидат сведоци како животните уживаат во нивните ледени уживања.

Смеата и насмевките се заразни додека децата се кикотат на разиграните лудории на приматите кои ги грицкаат нивните овошни слатки.

фото: Фејсбук

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Чарна Невзати со говорот „Кој ја плаќа цената на војната и тероризмот“ победник на ораторската вечер „Иво Пухан“

Студентката Чарна Невзати со говорот „Кој ја плаќа цената на војната и...

АКТУЕЛНО

Ќе се постават 15 велосипедски паркинг- држачи во основните училишта и две сервисни станици

Основните училишта на територијата на Општина Гази Баба ќе добијат велосипедски паркинг-...

АКТУЕЛНО

Општина Карпош добива овластен просветен инспектор во образованието

Во рамки на триесет и шестата седница која се одржа на Универзитетот...

АКТУЕЛНО

За една недела „пајакот“ крена 224 непрописно паркирани возила во Центар

За една недела на територија на општина Центар казнети се 224 возачи...