МАГАЗИН

КУЧЕШКИ РАЈ НА МОРЕ: Кучиња пијат пиво во сопствен бар на плажа

На плажата „Хидробаза“ во Пула, Хрватска e KU;E[KIотворен првиот бар за кучиња на плажа. Го доби името по ономатопејата на кучето – „Вау“ (Wau).

Освен што милениците имаат плажа само за себе и за своите сопственици, по капењето сега можат да се освежат и со пиво за кучиња, па сладолед за кучиња и бројни други грицки наменети за нив, објави хрватски „Индекс“.

Жителите на Пула и нивните четириножни пријатели сега можат целосно да уживаат во летото, велат околните љубители на животни.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Најчитани статии на Википедија за 2023 година: ChatGPT е на врвот со 49 милиони прегледи

Милиони ширум светот се обраќаат до бесплатната онлајн енциклопедија „Википедија“ за полесно...

МАГАЗИН

Девојката која не постои, ја објави својата прва песна

Виртуелниот ентитет Ана Индијана на својот простор на социјалната мрежа „X“ ја...

МАГАЗИНПРИКАЗНИ

Зоолошката градина во Загреб – волшебен микросвет кој плени со својата хармонија

Зоолошката градина на градот Загреб е една од трите зоолошки градини во...

МАГАЗИН

Жителка на Уганда родила близнаци на 70 години

Државјанка на Уганда, која има 70 години, родила близнаци, по вештачко оплодување....