ИНФО

И денес пекол, попладне невреме

Денес времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Синоптичарите прогнопзираат дека кон крајот на денот во североисточните делови на земјата ќе има услови за краткотрајна нестабилност со дожд, грмежи и засилен ветер. Индексот на ултравиолетово зрачење ќе биде 10. Минималните температури ќе се движат од 16 до 23 степени, а максималните од 31 до 41 степен.

Во Скопје времето ќе сончево со мала облачност и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен прав

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...