ИНФО

ДНЕВЕН ИЗВЕШТАЈ: Скопската полиција казни 200 возачи

Скопската полиција во вчерашните сообраќајни контроли казни вкупно 200 возачи. За возење повеќе од дозволената брзина казнети се 50 возачи, за возење без возачка дозвола казнети се 11 лица, исто така изречени се 21 казни за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Освен овие, изречени се три санкции за возење под дејство на алкохол, седум мерки за користење на мобилен телефон при возење и седум санкции за минување на црвено светло.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд....