ИНФО

ЗА ПЕТ ЧАСА КАЗНЕТИ 41 ВОЗАЧ ВО КИСЕЛА ВОДА И СОПИШТЕ

Вчера во периодот од 18 до 23 часот казнети се 41 возач при акциска контрола во областа на сообраќајот на територија на општина Кисела Вода и Сопиште.

„Санкционирани се 18 возачи за возење повеќе од дозволената брзина, три за возење без возачка дозвола, а на четири им се изречени мерки за измината важност на возачката дозвола“, информираат од МВР.

Од МВР велат дека засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...