АКТУЕЛНО

Гори депонијата кај салата „Борис Трајковски“

Голем пожар утрово изби во близина на салата „Борис Трајковски“ во населбата Карпош 3. Запалена е депонијата, која на ова место постојано се прави, а поради жешкото време пожарникарите уште не можат да го изгасат пожарот.

Жителите на населбите Карпош 3 и Карпош 2 велат дека до нивните домови се шири црн чад и непријатна миризба.

Секое лето оваа депонија се пали, а надлежните немаат решение.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...

АКТУЕЛНО

Скопје деветта година дел од „The Distinguished Gentlmens Ride“

Урбаните моторџии традиционално и годинава за утре го имаат закажано хуманитарното дефиле...

АКТУЕЛНО

Францускиот институт со прва дигитална интерактивна изложба во Ист гејт мол

Францускиот институт во Скопје , во рамките на одбележувањето на 50-годишнината на постоењето...

АКТУЕЛНО

Денес, бесплатен влез во музеите

На овој ден музеите во земјата традиционално ги отворат своите врати и...