ИНФО

Почнува кампањата „Здрав оброк за секое дете“

Денес со делење на првите килограми здрава ужинка за дечињата во дворот од детската градинка „Кочо Рацин“, објект „Панорама“ во општина Центар ќе започне кампањата Здрав оброк за секое дете.

Љупчо Николовски, Јованка Тренчевска и градоначалникот на општина Центар Горан Герасимовски ќе бидат и дел од креативните работилници заедно со дечињата, подготувувајќи разни производи од овошје.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...