ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 17 до 24 јули

Се наближува младата месечина кај Ракот (17 јули), па затоа стануваме се поемотивни, а тоа пред се се однесува на Раковите, Овните, Вагите и Јарците. Марс е во Девица, па ја преанализираме секоја ситуација во која се наоѓаме. На емотивен план, доаѓа комплициран период бидејќи Венера оди ретроградна на 23 јули, па ќе ги обновиме контактите со луѓето со кои треба да се пресметаме од минатото.

ОВЕН

РАБОТА – Марс во Девица баш и не ве радува, па се занимавате со анализи на работното место. Принудени сте да внимавате на детали кои ве заморуваат. Ќе имате многу обврски кои ќе ви одземат многу енергија во наредниот период. Финансиски од 23 јули ситуацијата станува нестабилна, а советот е да не позајмувате пари.

ЉУБОВ – Венера, планетата на љубовта, се повеќе успорува, а односот со партнерот станува полош. Доколку планирате да започнете нова романса, знајте дека од 23 јули сè ќе оди невешто. Ќе имате нови познанства на јавно место, но ќе копнеете и за личност од минатото.

ЗДРАВЈЕ– Проблеми со варењето.

БИК

РАБОТА – Поради Венера и Меркур во Лав, размислувате за приватен бизнис, па целата ваша енергија оди на такви обврски. Поради комбинацијата на Јупитер и Уран во вашиот знак, морате да се проширите во деловна смисла, па на работа влегувате во некои опции кои претходно ви беа незамисливи. Ќе видите дека ризикот вреди во наредниот период.

ЉУБОВ – Марс во Девица ви носи познанство со личност која го следи секој ваш чекор и внимава на деталите. Ова е некој кој се занимава со занаетчиска работа и знае како да ја заработи својата активност. Со таква личност ќе имате интересни разговори, но и заморни кога ќе почнат деталите од врската. На 23 јуни Венера ќе оди ретроградна па ќе бидете многу неодлучни во љубовта.

ЗДРАВЈЕ – Послабо од крајот на неделата.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Влегувањето на Марс во Девица воопшто не ви одговара, па ќе почувствувате дека сте оптоварени со непотребни детали на работа. Меркур во Лав ви дава добри преговарачки моќи, но нервозата ќе биде зголемена. Ќе имате можност да се расправате бидејќи многу работи нема да ви бидат јасни. На работа најмногу ќе ви пречи тоа што се анализира вашата работа.

ЉУБОВ – Јупитер во Бик ви носи нови шанси за љубов, но обидете се преку разговор да дојдете до подобри решенија. Треба да поправите некои работи кои ги влечете од минатото. Очекувајте повик и од поранешната љубов, но од 23 јули.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

РАК

РАБОТА – Марс во Девица во негативен аспект со Сатурн укажува дека сте многу строги на работа. Ќе имате отворени конфронтации со луѓе од околината бидејќи нема да се согласувате со ставовите. Ќе се борите за своите цели, дури и по цена да не сте во право. Меркур во Лав ви носи профит, па нема да ви недостигаат пари.

ЉУБОВ – Сатурн е ретрограден, па се сеќавате на минатото. Исто така, можете да очекувате личност со која некогаш сте биле блиски да ве контактира. Ова е најверојатно стара љубов, а сега ќе треба да разговара со вас. Поради Сонцето во вашиот знак, вие сте многу харизматични и привлечни за другите луѓе.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЛАВ

РАБОТА – Меркур и Венера во вашиот знак ви носат харизма, па ќе постигнете многу врз основа на вашиот личен шарм. Марс во Девица може да ви донесе профит, особено ако имате продавница за занаети или вашиот бизнис е поврзан со детали. Јупитер и Уран во Бик ви носат зголемување на новите технологии, па принудени сте да промените нешто во работниот процес.

ЉУБОВ – Уран во Бик ви носи запознавање преку работата, но и преку социјалните мрежи. Можно е да одлучите да отворите профил на популарна мрежа и да остварите нови контакти. Очекувајте враќање на луѓето од минатото на 23 јули, кога Венера оди ретроградна.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Марс во аспект со Уран ви носи нагли промени на работното место, но и зголемена нервоза. Ќе имате потреба силно да ги браните своите ставови и поради тоа ќе имате чести недоразбирања со колегите. Поентата е дека сите ситуации ќе ви бидат постресни отколку што треба.

ЉУБОВ – Ве очекуваат нови познанства. Покрај тоа, имате и тајна симпатија, односно некој за кој интензивно размислувате, но не сакате да зборувате. Не е исклучено да фрлате око на некој што не е слободен. Ако сте во брак, ќе бидете расположени за кавга, па обидете се да ја избегнете.

ЗДРАВЈЕ – Стресен период.

ВАГА

РАБОТА – Венера се повеќе успорува, па вашите деловни планови се пролонгирани. Нагласената дванаесетта куќа ви носи тајни непријатели, или луѓе кои се обидуваат да работат зад вашиот грб, иако имате најдобри намери. Меркур во Лав може да ви донесе голема поддршка од пријателите во овој период. Доколку очекувате повеќе пари, можно е исплатите да се пролонгираат.

ЉУБОВ – Марс во Девица ви носи многу бесмислени дискусии со партнерот. Ќе внимава на секое ваше движење, па советот е да не мерите што некој направил еден за друг, бидејќи тензиите ќе се зголемуваат. Поради ретроградното движење на Венера од 23 јули, се повеќе ќе размислувате за личност од минатото.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

СКОРПИЈА

РАБОТА – Поради Марс во Девица сте многу аналитични и ќе ги покажете вашите организациски и практични способности. Треба да започнете нов проект со пријателите, но многу работи се одложуваат. Одлично време е да заработите пари и можете да преговарате за ново деловно партнерство.

ЉУБОВ – Венера станува посилна, па емотивниот живот се комплицира. Личноста за која се грижите ќе станува се понеодлучна, а доколку имате планови знајте дека од 23 јули се ќе биде пролонгирана. Ќе бидете во фаза кога ќе размислувате за смирување со стариот партнер. Ве привлекуваат луѓе кои успеале во својата кариера.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Нема да ги постигнете резултатите што сте ги планирале, па многу работи ќе мора да почекаат до септември. Марс во Девица ве прави нервозни, па сè ви пречи, но тоа е минлива фаза. Ова е одличен период за соработка со странски компании.

ЉУБОВ – Меркур во Лав ви носи повик од патот. Ова е некој кој планира да ве запознае, но може и да патува заедно. Исто така, една личност од работа ќе се обиде да флертува со вас на начин кој не ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ– Послабо.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Ретроградниот Сатурн го успорува спроведувањето на преговорите, така што сè се пролонгира барем за неколку дена. Нагласениот осми квадрат укажува дека работите на дополнителна заработка и не е исклучено да добиете спонзорство. Лавовите ќе ви бидат добар партнер за заработка.

ЉУБОВ – Венера во осмата куќа ви носи познанства со разведени луѓе. Можеби ќе има многу предизвици и страст, но ќе бидете неодлучни и емотивни поради Сатурн во Риби. Ви се допаѓаат луѓе кои се страствени и имаат иницијатива.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Предизвикувачките аспекти на Уран ви носат неочекувани промени. Може наеднаш да го промените деловниот партнер или да има кадровски промени кои ќе влијаат на текот на вашата понатамошна кариера. Сонцето во Рак ви носи подобра организација на работа, но ќе имате впечаток дека вашата работа се следи. Тоа не е далеку од вистината и бидете внимателни со вашите потези.

ЉУБОВ – Доколку сте слободни, на работа има личност која може да ви порасне до срце. Ова е некој кој е вреден и емотивен и ќе се обиде да флертува со вас. Ако сте во брак, ќе има проблеми и борба за доминација. Склони сте кон ненадејни раскинувања, па партнерот мора да има повеќе трпение со вас.

ЗДРАВЈЕ – Внимавајте на исхраната.

РИБА

РАБОТА – Нагласената шеста куќа ви носи многу случувања на работа. Имате можност да направите нешто креативно што ве исполнува. Меѓутоа, поради ретроградниот Сатурн нема чувство дека напредувате, а тоа важи и за работата. Марс во Девица ви носи зголемени критики, особено ако имате деловен партнер.

ЉУБОВ – Меркур во Лав ви носи љубов на работа. Ова е некој што го запознавате преку деловни контакти. Можно е во хороскоп да биде Лав или на некој начин да е многу горд на својата работа. Индивидуалните Риби ќе соработуваат со партнерот со кој живеат.

ЗДРАВЈЕ – Зголемен стрес и несоница.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...