ИНФО

Полицијата казни 218 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера продолжи со сообраќајните контрли, при што на територија на град Скопје изречени се вкупно 218 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 68 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, 16 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 18 санкции за возење под дејство на алкохол.

Како што соопшти МВР, изречени се шест мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за недавање првенство на минување на пешаци.

МВР потсетува дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...