АКТУЕЛНО

Дел од клупите низ Карпош демолирани

Дел од клупите во општина Карпош се искршени. На автобуската станица на булеварот Партизански одреди во Карпош стои искршена клупа, Останата е само една даска, па граѓаните кои чекаат автобус немаат каде да седнат.

Ваква е сликата и во повеќето други општини низ градот. Град Скопје пред неколку месеци склучи договорот за набавка на нови 140 клупи од по 500 евра.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

ПОЦ: Санкционирани 191 непрописно паркирано возила

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со Сообраќајната...

АКТУЕЛНО

Десет приказни за времето, луѓето и прекинатите врски

Уличниот фестивал “Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship”, изминатите три дена ја размрда...

АКТУЕЛНО

Уметничка акција за проблемот со јавните тоалети во Скопје

Уметникот Озбек Ајваз кај фонтаната вчера во Градскиот парк во Скопје, го...

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...