ИНФО

130 казни за скопски возачи, 14 за брзо возење

Скопската полиција во вчерашните сообраќајни контроли изрекла вкупно 130 возачи. За возење повеќе од дозволената брзина казнети се 14 возачи, за возење без возачка дозвола казнети се девет лица, исто така изречени се 17 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Освен овие, изречени се четири мерки за користење мобилен телефон при возење, две санкции за минување на црвено светло, четири санкции за некористење сигурносен појас.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...