АКТУЕЛНО

Паркираат во Градски парк, а на еден метар има зонско паркиралиште

Испаркирани коли стојат од утрово во Градскиот парк односно на пешачката патека која води кон бараките на Град Скопје. Возилата се паркирани во паркот и пред канцеларијата на градоначалничката Данела Арсовска, но никој не реагира.

Ги нема инспекторите од Градот кои кога излегуваат и влегуваат во бараките ги гледаат непрописно паркираните коли.

На само неколку метри од местото има зонски паркинг кој чини 25 денари. Но, сопстенциите на возилата не сакаат да плаќаат, па се паркираат во парк.

Денеска во Град Скопје се одржува седница на Советот на Град Скопје. Постојано кога има седници во овој дел има паркирани коли.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување

Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките кои се...

АКТУЕЛНО

Од денес секој четврток „И јас сум на Водно“

Почнувајќи од овој четврток, од 19 до 23 часот, планинарско-спортскиот клуб „Н2О“...

АКТУЕЛНО

Испратете разгледница со мирис: Франција со поштенски марки кои мирисаат на багети

Франција во полн ек се подготвува за претстојните Олимписки игри, погрижувајќи се...

АКТУЕЛНО

„Девијантно Девојачко“ на Клелија во Бруталиск

Во склоп на Skopje Pride Weekend, Клелија, трансдисциплинарна дизајнерка од Скопје која...