ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП

Лавовите се неодоливи, Раковите шармантни, а еве кој знак привлекува најмногу внимание.

Венера, планетата на љубовта, се наоѓа во Лав, каде што се подготвува за својот ретрограден тек (23 јули), што значи дека ова лето ќе биде многу возбудливо, особено за сите оние кои планираат да се смират со стариот партнер.

ОВЕН

Периодот е поволен, барем кога е љубовта во прашање. Посветени сте на љубовта и задоволствата што таа ги носи. Оние кои се отворени за љубов можат и да ја привлечат, што значи дека ќе привлечете барем една можност, ако не и повеќе.

БИК

Процветавте во последните неколку недели и привлеквте големо внимание. Ќе добиете многу комплименти и тоа ќе го потврди фактот дека моментално сте неодоливи и дека можете лесно да го привлечете оној што ве интересира доколку работите на тоа.

БЛИЗНАЦИ

И оваа недела ќе добиете многу покани за различни настани. Ќе поминете дури и подобро од претходниот период, пред се затоа што нема да има несреќи и околности кои можеби малку ви го расипале искуството во претходните недели.

РАК

Вашиот шарм особено доаѓа до израз во контактите со луѓето, а таков во наредниот период сигурно ќе има повеќе. Сепак, пред се ќе бидете окупирани со семејниот живот и членовите на семејството, поради што можеби нема да најдете време за нови познанства и потрага по љубов.

ЛАВ

Во последно време сте целосно неодоливи и тоа сигурно сте го забележале. Во наредните недели ќе ве следи среќата во љубовта, а малку ќе се разгалите поради сите тие поволни околности кои ве прати. Смеа и добро расположение ќе бидат насекаде околу вас.

ДЕВИЦА

Следната недела влегувате во период во кој вашата сексуалност е исклучително нагласена, па можни се различни возбудливи искуства. Важно е страстите да не се поважни од љубовта и да внимавате на желбите на партнерот, а не само на вашите.

ВАГИ

Во наредниот период ќе имате турбулентен социјален живот, кој ќе ви овозможи да запознаете некој интересен ако веќе не сте го запознале. Може да развиете чувства за пријател или некој што ќе го запознаете преку пријател или во поголемо општество.

СКОРПИЈА

Иако не ви е судено да постигнете хармонија или стабилност во сферата на врските во овој период, па дури ни во наредната недела, сепак ќе доживеете возбудливи моменти и ќе остварите интересни познанства, колку и да се тоа краткотрајни. Ако веќе сте во врска, обидете се да направите компромис и да ги смирите страстите.

СТРЕЛЕЦ

Следниот период ќе биде исполнет со добри искуства и добро расположение. Комуникацијата со луѓе од спротивниот пол ќе биде лесна и кај другите ќе будите емоции само со разговор. Ќе остварите контакт со некој важен за вас или ќе слушнете некоја одлична вест.

ЈАРЕЦ

Иако имате можност за љубов и интересни познанства, можеби сте премногу оптоварени или зафатени со животните проблеми за да ги забележите или искористите. Знајте дека и следната недела ќе имате некои можности, па можеби е добро малку да се олесните.

ВОДОЛИЈА

Во наредниот период ве очекуваат хармонија и пријатни моменти со избраната личност. Доколку сте слободни, има уште време да запознаете некој посебен бидејќи планетите ви се наклонети оваа недела кога е љубовта во прашање.

РИБА

Во наредниот период нема да бидете фокусирани на љубовта како на некои други области од животот. Овие денови сте многу активни и целата енергија ја трошите на работните обврски, поради што немате многу време за љубов или каква било романса.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ЈУНИ: Јупитер во Близнаци – 3 знаци добиваат неверојатни шанси и понуди

Пристигна сезоната на Близнаци, но и Јупитер во овој знак, па Близнаците,...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Паричниот хороскоп за јуни носи многу изненадувања

Играме уште еден ѕвезден рулет, а ѕвездите ќе бидат поповолни за пари...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...