АКТУЕЛНО

Ѓорѓиевски заработи казна од Арсовска од 90.000 евра за фрлање ѓубре

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски е казнет од градоначалничката Данела Арсовска со 90.000 евра. Оваа висока казна е заради непрописно одлагање на смет.

„Согласно последните случувања поврзани со отпадот и денешната информација дека е пишана казна за градоначалникот Орце Ѓорѓиевски во вредност од речиси 90 000 евра поради непрописно одлагање на наталожениот отпад собран од улиците во општина Кисела Вода, денес во 12 часот градоначалникот Орце Ѓорѓиевски ќе одржи прес конференција’, велат од Општината.

Ѓорѓиевски заедно со градоначалникот Тимчо Муцунски во недела ѓубрето што го чистеа го истурија пред капијата на „Дрисла“ оти по налог на Арсовска не им се дозволуваше влез во депонијата за да го депонираат ѓубрето.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување

Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките кои се...

АКТУЕЛНО

Од денес секој четврток „И јас сум на Водно“

Почнувајќи од овој четврток, од 19 до 23 часот, планинарско-спортскиот клуб „Н2О“...

АКТУЕЛНО

Испратете разгледница со мирис: Франција со поштенски марки кои мирисаат на багети

Франција во полн ек се подготвува за претстојните Олимписки игри, погрижувајќи се...

АКТУЕЛНО

„Девијантно Девојачко“ на Клелија во Бруталиск

Во склоп на Skopje Pride Weekend, Клелија, трансдисциплинарна дизајнерка од Скопје која...