ИНФО

Аеродром денес без вода

Корисниците од булевар АСНОМ, од зграда бр.110 до зграда бр.180 денес од 9 часот ќе немаат вода, соопшти ЈП „Водовод и канализација“.

Прекинот во водоснабдувањето е поради промена на затварачи ф 80 мм на булевар АСНОМ 128 во населба Ново Лисиче и ќе трае до завршување на интервенцијата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...