АКТУЕЛНО

ФОТО: СКОПЈЕ УТРОВО СЕ РАЗБУДИ ВО СМРДЕА И ЃУБРЕ

Контејнерите, уличните и кантите во куќите неколку дена никој не ги чисти. Отпадот стои расфрлан по улиците поради протест на вработените во ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје кои бараат повисоки плати и враќање на отпуштените колеги од работа. Иако неколку скопски градоначалници најавија и собираа со камиони дел од ѓубрето, сепак сликата на терен е катастрофална. Скопје утрово се разбуди затрупано во ѓубре и со ужасна смрдеа.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Истражување: Прегратката го прави детето поинтелигентно

Секојдневната прегратка, што родителите можат да му ја пружат на детето –...

АКТУЕЛНО

Град Скопје го одбележа 1 Март – Денот на нулта дискриминација

Градоначалничката на Град Скопје, денеска во средното училиште на Град Скопје „Јосип...

АКТУЕЛНО

На 30 хонорарци им се прекинати договорите во МКЦ

Со одлука на директорот на МКЦ, Арбен-Бени Шаќири, на 30 хонорарци од...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Еколошката свест кај децата носи зелена и одржлива иднина

Во рамки на кампањата „Редуцирај. Селектирај. Рециклирај”, и Меморандумот за соработка кој...