ИНФО

Подгответе се за топло време и температури до 40 степени

Од денеска земјава ќе ја зафати топлотен бран и температури до 40 степенi. Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде од 31 до 39 степени. УВ индекстот ќе биде 9, па избегнувајте изложување на сонцето од 12 до 17 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...