ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 10 ДО 17 ЈУЛИ

Нова љубовна шанса за Бикот, пари за Раковите, а еве кој се сели во странство поради работа.

Сатурн, Плутон и Нептун се ретроградни на небото, а Венера наскоро ќе им се придружи, па ни претстои период од годината во кој ќе се испитуваме себеси и ќе ги исправиме грешките од минатото. Марс, планетата на акцијата, на 10 јули го менува знакот и преминува во Девица, па во наредниот период многу повеќе ќе се занимаваме со детали, а овој аспект најсилно ќе го почувствуваат Девиците, Стрелците, Рибите и Близнаците.

ОВЕН

РАБОТА – Марс влегува во Девица на 10 јули и носи големи промени за вас кога е работата во прашање. Ќе мора да работите повеќе и да внимавате на деталите. Исто така, ситуацијата на работното место може да стане похаотична, пред се затоа што вашите колеги ќе бидат незадоволни од условите за работа. Без разлика дали ви се допаѓа или не, работата ќе стане најважната област во вашиот живот.

ЉУБОВ – Се што е важно за што треба да разговарате со партнерот, треба да го направите до 23 јули бидејќи планетата на љубовта ќе се врати назад и ќе отежне се. Сè уште можете да започнете нова романса со личноста која ви се допаѓа, но работите наскоро ќе станат нестабилни од 23 јули.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

БИК

РАБОТА – Венера, полека, но сигурно, почнува да успорува, па така се менуваат и вашите планови за приватен бизнис. Треба да се подготвите за неочекувани трошоци, но вие сте во добра позиција да преговарате за подобри работни услови. Јупитер ви нуди бројни можности, но носи и повеќе обврски на работното место. Многу луѓе ќе се потпрат на вашите проценки и тоа ќе почне да ви пречи.

ЉУБОВ – Марс на 10 јули го менува знакот и преминува во Девица, што ви носи нови шанси за љубов. На забава ќе имате интересна средба со некој кој памти детали. Искористете ја позицијата на планетата повеќе за да се забавувате бидејќи кога Венера оди ретроградна, работите ќе излезат од контрола емоционално.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Влегувањето на Марс во Девица ќе направи вашата работа да изгледа постресна, бидејќи ќе почувствувате дека се занимавате со непотребни детали. Сонцето во Рак ви обезбедува стабилна финансиска состојба. Вашиот најголем проблем ќе биде преувеличувањето на проблемите и обрнувањето внимание на деталите кои ве заморуваат. Доколку планирате да започнете независен бизнис, знајте дека тоа не е најдобриот момент.

ЉУБОВ – Јупитер во Бик ви носи нова ера во односот со партнерот. Проблемот е што почнавте да размислувате за личност која не е слободна, па не знаете како да се однесувате. Венера во Лав во третата куќа ви носи зголемено флертување преку пораки, па ќе има изјави на љубов но и отворени разговори за чувствата.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

РАК

РАБОТА – Јупитер во Бик ви делува на секој начин, па имате големо влијание на работа. Сонцето во вашиот знак ви носи голема заработка и остварување профити кои одамна не се забележани. Доколку планирате да ја смените работата или очекувате подобро платена деловна понуда, тоа може да се случи во наредниот период.

ЉУБОВ – Сатурн тргнал во ретроградна насока, па време е да ја средите врската со личност од минатото. Ова е некој кој некогаш ви значел многу. Ќе има шанси за обновување на старите романси, но тоа не е најпаметниот потег во наредниот период.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЛАВ

РАБОТА – Сонцето на полето на тајните ви носи многу случувања зад затворени врати. Тоа значи дека во моментов ништо не е како што изгледа, а вие собирате енергија за идните потфати. Сè ви влијае повеќе отколку што би сакале, па ги преувеличувате секојдневните проблеми. Меркур во вашиот знак ќе ви донесе подобра заработка и безгрижен период кога се парите во прашање.

ЉУБОВ – Уран во Бик ви носи состанок на работа. Ова е некој кој има големи амбиции и затоа ви се допаѓа. Сепак, Венера во вашиот знак влијае лесно да се заљубите, но ќе видите дека работите ќе изгледаат сосема поинаку од 23 јули.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Во наредната недела ќе има големи промени бидејќи Марс, планетата на акцијата, на 10 јули влегува во вашиот знак и ви носи неверојатни преговарачки вештини. Иако на другите ќе им изгледате како да сте остри со јазикот, конечно ќе ги покажете своите ставови и тоа може да ви помогне на работа да ги постигнете вашите цели. Исто така, нагласената дванаесетта куќа ви носи и тајни непријатели, па можете да дознаете некои информации што не ви одговараат.

ЉУБОВ – Нептун тргнал ретроградно, па принудени сте да кршите илузии. Ќе имате средба со личност која емотивно ве повредила во минатото, а доаѓа момент кога треба да се пресметаат. Венера на полето на тајните ви носи скриени чувства за кои не сакате да зборувате.

ЗДРАВЈЕ – Ќе уживате во секоја активност.

ВАГА

РАБОТА – Венера во единаесеттата куќа укажува на тоа дека имате голема поддршка од пријателите, па дури и на деловен план. Периодот пред вас е одличен за добивање спонзорство за посакуван проект или подмирување на наследство. Марс на полето на тајните ви носи и тајни непријатели. Некои луѓе работат зад грб на работното место и треба да знаете дека луѓето не се онакви какви што изгледаат.

ЉУБОВ – Марс во дванаесеттата куќа укажува на криза во партнерските односи. Партнерот ќе почне да се однесува како детектив кој ги забележува сите детали. Ова ќе ве измори, а често ќе се расправате за неважни работи бидејќи саканата личност ќе инсистира на принципи кои не ви одговараат.

ЗДРАВЈЕ – Зголемен замор и несоница.

СКОРПИЈА

РАБОТА – Влегувањето на Марс во Девица ви носи големо олеснување бидејќи тензиите на работа ќе престанат. Затоа е многу важно да останете воздржани до 10 јули кога ситуацијата ќе биде појасна. Ќе бидете пријателски расположени кон луѓето со кои работите. Имате можност да преговарате за нова работа со некој Бик и тоа ќе ви донесе дополнителен профит. Во секој случај, голем пресврт од почетокот на неделата, бидејќи доаѓа стабилизација.

ЉУБОВ – Венера во Лав укажува дека ве привлекуваат амбициозни луѓе кои се остварени на работа. Многу Скорпии ќе се заљубат на работа и тој ризик ќе им биде привлечен. Лавовите ќе бидат внимателни кога станува збор за љубовта. Ако работите со партнерот со кој живеете, врската ќе биде турбулентна.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Венера во Лав ви носи бројни можности на работа. Можете лесно да станете популарни на работа, но и да остварите соработка со странски земји. Марс влегува во Девица, па затоа ќе биде важно да обрнете повеќе внимание на деталите на работа. Ќе имате впечаток дека некој ви врши притисок и се ќе биде прашање на вашата перцепција. Не влегувајте во расправии и не дозволувајте да имате заладени односи со колегите бидејќи сте премногу горди да ги признаете своите грешки.

ЉУБОВ – Меркур во Лав ви носи љубов со некој што доаѓа од патот. Ова е некој кој е привлечен, горд, но и егоцентричен. Една личност од работа ќе почне да се опседнува со вас и тоа нема да ви се допадне. Доколку имате партнер, идеалното решение е да ја промените средината и да патувате заедно.

ЗДРАВЈЕ – Недостаток на енергија и стрес.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Марс, планетата на акцијата, влегува во Девица на 10 јули, па влегувате во одличен период за секоја иницијатива. Ќе имате добри контакти со странство, а не е исклучено да се преселите во друг град поради работа. Ретроградниот Сатурн во третата куќа бара подобрување на комуникацијата со околината, па ќе имате разговори кои требало одамна да се направат. Добар период за финализирање на наследните прашања.

ЉУБОВ – Венера во Лав внесе повеќе страст во вашиот живот, па чувствувате силна привлечност кон личност која е речиси надвор од врска или брак. Можно е да запознаете разведена личност доколку сте слободни. Ќе имате и разни повици од минатото.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Големо олеснување ви носи издигнувањето на Марс од Лав. Ќе престанете да чувствувате тензии и луѓе кои работат против вас, бидејќи атмосферата на работа ќе стане поопуштена. Меркур и Венера во Лав ви носат некаква попланост на работа. Веќе некое време планирате да започнете сопствен бизнис и тоа дефинитивно ќе се случи до крајот на оваа година.

ЉУБОВ – Партнерот ве оптоварува со деловни проблеми, но вие сакате да помагате. Ако сте слободни, на вашето работно место има Рак кој е заинтересиран за вас. Добар период е за нови познанства. Исто така, можете да запознаете помлада личност која на некој начин и е позната на јавноста.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РИБА

РАБОТА – Нагласената шеста куќа ви носи многу работи што се случуваат на работа. Соработката со Лавовите може да ви донесе одлични резултати. Марс со влегување во Девица нема да ве задоволи, бидејќи ќе имате впечаток дека деловниот партнер постојано ве критикува, што ќе донесе тензии. Поради ова, може да има разлики во ставовите на работното место.

ЉУБОВ – Меркур во Лав ви носи флерт со личност која ја познавате преку работата. Лавот ќе биде вашиот идеален партнер во овој период. Иако се работи за некој кој е зафатен со работа, ќе ви се допаднат луѓе кои се амбициозни и остварени во својата кариера.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп за 26. февруари до 3. март

Прочитајте го неделниот хороскоп од 26. февруари до 3. март 2024 година...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Нeделен хороскоп од 19. до 26. февруари

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влезе во Бик

Месечината, најбрзо подвижната планета, моментално се наоѓа во Бик, што позитивно влијае...