ИНФО

Без вода денес жителите на улица Бутелски венец

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека денеска од 9 часот прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улица Бутелски венец и дел од улица Вашингтонска.

Појаснуваат дека прекинот на водоснабдувањето е поради санирање на уличен дефект  и ќе трае сè  до санирање на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...