АКТУЕЛНО

Третата лента на Партизанска кај „Палма“ секој ден е паркинг

Третата лента од булеварот Партизански одреди пред слаткарницата „Палма“ во Карпош 4 е секојдневно блокирана од паркирани возила. На едната коловозна лента постојано се паркираат коли со што се закрчува сообраќајот. За да не бараат паркинг место низ населбата, граѓаните колите ги оставаат на улица и си пијат кафе во соседните кафулиња. Овој проблем трае со години, особено во летниот период, но за него нема никакво решение.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

ПОЦ: Санкционирани 191 непрописно паркирано возила

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со Сообраќајната...

АКТУЕЛНО

Десет приказни за времето, луѓето и прекинатите врски

Уличниот фестивал “Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship”, изминатите три дена ја размрда...

АКТУЕЛНО

Уметничка акција за проблемот со јавните тоалети во Скопје

Уметникот Озбек Ајваз кај фонтаната вчера во Градскиот парк во Скопје, го...

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...