СЦЕНА

Констрактна и Нина Кравиц вечерва на Скопје колинг

Вечерва на стадинот на АРМ во Градски парк ќе се одржи фестивалот Скопје колинг.

Фестивалот ќе се отвори со музичко-визуелното шоу на „Лајбах“ околу 21 часот. Покрај легендарниот словенечки бенд, во програмата се и Констракта, „Ниплпипл“, „Буч Кесиди“ и руската техно ѕвезда Нина Кравиц.

„Лајнапот е за публика од седум до 60-70 години, ако имаме предвид дека публиката на Констракта и ‘Буч Кесиди‘ е помлада, а публиката на ‘Ниплпипл‘ и Нина Кравиц е од средни години. Продукциски, сè ќе биде на највисоко светско ниво“, вели Бобан Милошески од „Аволон продукција“.

Од „Авалон“ информираа дека досега се продадени повеќе од 5.000 карти и појаснија зошто оваа година нема да настапи ниеден домашен бенд.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

СЦЕНА

Викендов „Златно Славејче“ во Филхармонија, гостува познатиот рапер Пајак

Претстојниот викенд во Скопје ќе се одржи годинешното издание на реномираниот детски...

СЦЕНА

Омаж за Каталин Ладик и претставата „Слугинки“ вечерва на МОТ

Претставата „Слугинки“ во продукција на Турскиот театар во Скопје вечерва ќе биде...

СЦЕНА

Десетици театарски настани, претстави, предавања и промоции на 48 издание на Младиот отворен театар – МОТ

МКЦ го најавува 48-то издание на Млад отворен театар – МОТ, од...

СЦЕНА

Почна „Скомрахи 2023“, на програмата 25 филма и седум студентски пиеси

Со краткиот филм „Тага“ во режија на Тина Величковиќ и дипломската театарска...