АКТУЕЛНО

Нова акција за собирање на кабаст отпад во Ѓорче

Комуналниот пункт на Општина Ѓорче Петров со нова акција за собирање кабаст отпад од домовите на нашите жители. Акцијата ќе се одвива денес, во Реон 2 (десната страна од улицата „Ѓорче Петров“), во урбаниот дел на Ѓорче Петров. Од општината информираат дека во рамки на акцијата во Реон 1, биле собрани четири камиони, или 25 кубни метри отпад.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување

Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките кои се...

АКТУЕЛНО

Од денес секој четврток „И јас сум на Водно“

Почнувајќи од овој четврток, од 19 до 23 часот, планинарско-спортскиот клуб „Н2О“...

АКТУЕЛНО

Испратете разгледница со мирис: Франција со поштенски марки кои мирисаат на багети

Франција во полн ек се подготвува за претстојните Олимписки игри, погрижувајќи се...

АКТУЕЛНО

„Девијантно Девојачко“ на Клелија во Бруталиск

Во склоп на Skopje Pride Weekend, Клелија, трансдисциплинарна дизајнерка од Скопје која...