МАГАЗИН

Сезонскиот билет за натпреварите на Вардар чини 1.000 денари

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар долго време се соочува со финансиски проблеми. Навивачката група „Комити“ го презема скопскиот тим и понуди сезонски билети од 1.000 денари за домашните натпревари, а парите ќе се искористат за функционирање на клубот.

Сезонскиот билет чини 1.000 денари, а може да се купи преку продажната мрежа на „МК-тикетс“ и во низа официјални продажни места.

Акцијата, како и претходната, ќе биде спроведена целосно транспарентно. Преку редовни соопштенија и прес-конференции, на јавноста секојдневно ќе и го презентираме текот на акцијата. Искреноста и чесноста се наш принцип, а преку оваа акција, уште еднаш тоа ќе го покажеме на дело. Првата официјална прес конференција, ќе се одржи утре, во 12:30 часот, во просториите на „Кино Кисела Вода“. На истата ќе присуствуваат и фудбалерите, како и членови на стручниот штаб. Ги покануваме сите медиуми, навивачи и заинтересирани лица, да присуствуваат, и од прва рака да се запознаат со начелата на акцијата.

„Во овој момент, клубот е целосно во наши раце, а со тоа и неговата судбина. Успехот на оваа акција, значи сигурна иднина за ФК Вардар и почеток на една здрава, успешна спортска приказна, која заедно со сите Вас, сакаме да ја изградиме. Ти кој што ова го читаш, запомни дека ти си Вардар, нема никој друг. Затоа, приклучи се, купи членска карта и дај го својот допринос во заедничката борба. За подобри денови, за многу нови победи и титули, за нашиот Вардар. За крај, јасно сакаме да потенцираме дека, единствената цел на акцијата, ќе биде – прилив на финансиски средства, за нормално функционирање на ФК Вардар“, се вели во соопштението на „Комити“.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

МАГАЗИН

Нова јужнокорејската серија на „Нетфликс“ ги воодушеви гледачите

Јужнокорејската серија „Шоуто на осумтемина“ (англ. The 8 Show) неодамна се појави...

МАГАЗИН

ИЈЗ со совети за заштита од инсекти

 Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) дава практични совети за заштита на населението...

МАГАЗИН

Зошто паметните луѓе ретко се среќни? Познатиот Хемингвеј тоа го објаснил во само 1 реченица

Судбината на Ернест Хемингвеј, познатиот американски писател и новинар, продолжува да ја...

МАГАЗИН

Сапунот од кокос – благотворен против комарци

Има многу производи коишто ги одбиваат комарците, а според новите истражувања, тука...