ИНФО

МВР КАЗНИ 216 ВОЗАЧИ: Половина од нив за брзо возење

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 216 казни за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 138 санкции, а дури 12 лица немале возачка дозвола. 10 лица пак, казнети се за прекршоци од возачи на мотоцикл.

Освен овие, изречени се изречени се 10 мерки за возење под дејство на алкохол, три санкции за минување на (црвено светло)…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...