ИНФО

ПОРАДИ ТЕХНИЧКИ ЗАФАТИ: Дел од улиците ќе бидат без струја неколку часа

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку општини во Скопје, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа денес ќе останат без електрична енергија. 

По добиеното известување од ЕВН ги известува граѓаните дека, поради  технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, утре без електрична енергија ќе останат:

– Од 08:30 до 11:00 часот, корисниците од ул. Герника во нас. Драчево (Општина Кисела Вода)

– Од 08:50 до 15:50 часот, корисниците од с. Катланово (Општина Петровец)

– Од 11:30 до 14:30 часот, корисниците од с.Љубин (Општина Сарај)

– Од 12:30 до 15:00 часот, корисниците од с.Страхојадица (Општина Зелениково)

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...