АКТУЕЛНО

ОПШТИНА ЦЕНТАР: Се бојадисуваат клупи, се кастрат дрва

Викендов, екипи од општина Центар почнаа со средување на парковите, зелените површини и урбаната оперма по населбите. Според работата на терен, се кастрат суви гранки, се закројуваат крошните на дрвјата, се уредува нискостеблестото зеленило и комплетно се бојадисува оштетената и излупена урбана опрема.
Тековно, велат од Општината, се се отстранува сметот и со цистерна на ПОЦ се мијат сервисните улици на неколку локации низ Центар.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Новогодишна еуфорија во април, Арсовска уште од сега не спрема за идниот дочек на Нова година

Новогодишна еуфорија во април месец сеуште може да се забележи во главниот...

АКТУЕЛНО

Вечерва мултимедиајлен настан „Танец во фокусот“ во Кинотека

Вечерва во Кинотека на Македонија во 19 часот, ќе се одржи мултимедиајлен...

АКТУЕЛНО

Започна реконструирањето на тротоарот на улицата „Народен фронт“ во Центар

Општинските служби го започнаа реконструирањето на тротоарот на улицата „Народен фронт“ во...

АКТУЕЛНО

„Лајка“ ќе организира макенбал за кучиња во Градски парк

ЈП „Лајка“ во недела во Градски парк во Скопје ќе организира маскенбал...