ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

АСТРО ПРОГНОЗА ЗА ЈУЛИ

Доаѓа ретроградна Венера - хаос во љубовта.

Веќе на самиот почеток на јули не очекува полна месечина во Јарец (3 јули), која ќе донесе големи промени за Јарците, Раковите, Овенот и Вагата. По овој астро настан, кој го симболизира крајот на еден животен циклус, треба да се подготвиме за ретроградна Венера (23 јули), која носи обновување на старите романси.

ОВЕН

РАБОТА – Иако на почетокот на јули се ќе доживеете безгрижно и лесно на работа, знајте дека во вториот дел од месецот ве очекува побрзо темпо. Ќе мора да посветите значително повеќе време на деталите на работа, а ќе ве изнервира тоа што работата ќе стане најважната област во вашиот живот. Марс во Девица ќе бара концентрација по 15 јули, па подгответе се да дознаете нови детали за работата што ја работите, па некој ќе почне интензивно да ја набљудува вашата работа. Финансиски ќе бидете стабилни благодарение на Јупитер и Уран во втората куќа, па можете да профитирате од ризични потези.

ЉУБОВ – Ретроградната Венера во Лав ќе ви донесе емоционални турбуленции. Иако на почетокот на јули сè ќе ви изгледа идилично, вашиот најголем проблем ќе биде тоа што не сте преболеле ниту една личност од минатото. Ќе размислувате за таа средба и тоа ќе биде можно во вториот дел од месецот. Едноставно, треба да разберете дека чувствата ќе ви се променат во текот на месецот, а крајот на јули е неповолен за започнување на нова романса.

ЗДРАВЈЕ – Проблеми со цревата.

БИК

РАБОТА – Во првиот дел од јули ќе бидете под стрес и се ќе ве изнервира, па едноставно сте премногу чувствителни за да прифатите какво било решение на работа што не ви одговара. Оваа ситуација драстично ќе се промени од средината на месецот, кога Марс во Девица ќе ви ја врати самодовербата и енергијата што ви недостигаше. Доколку чекате разврска во врска со деловните преговори, знајте дека се ќе изгледа поинаку од средината на јули. Јупитер во првата куќа ве штити, па работата што ја работите се проширува, а на многумина ќе им бидете пример на работното место. На 23 јули започнува ретроградната Венера, па ќе бидете понеодлучни и понестабилни, па се советува до тој датум да ги донесете сите важни одлуки, бидејќи оттогаш се ќе се пролонгира.

ЉУБОВ– Пред вас е месец во кој ве очекува Марс во Девица, што значи дека втората половина на јули ќе биде подобра за остварување на љубовна врска. Проблемот е што на 23 јули се движи и ретроградната Венера, па старата љубов ќе сака да се врати во вашиот живот. Ова е некој што некогаш сте го сакале, а во текот на ова лето планира да се врати во вашиот живот. Ќе ви биде изненадување, но секако и возбудливо, бидејќи ќе сфатите дека ова лето добива нова димензија. Во љубовта ќе ви бидат интересни Девиците и Лавовите.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Првата половина на јули ви е поповолна во секој поглед. Меркур во третата куќа ви носи добри преговори, а Сонцето во Рак обезбедува пари. Кога Марс ќе влезе во Девица во вториот дел од месецот, семејните проблеми ќе имаат големо влијание врз вашиот деловен живот. Еден член од семејството ќе ве оптоварува со своите проблеми, што ќе ве направи понервозни во вториот дел од јули. Состојбата на работа ќе биде се похаотична како што се приближува средината на јули. Ќе видите дека работата ќе ја „однесете дома“, бидејќи обврските ќе бидат се повеќе и повеќе, а времето помалку.

ЉУБОВ – Јупитер во Бик ви носи тајна љубов. Тоа е врска која почна да се развива, а се започна со пораки. Очекувајте и пораки од личност од минатото, кои ќе бидат изразени по 23 јули. Слободните Близнаци ќе имаат средба со личност која е разведена или е онлајн. Ќе ви биде привлечно бидејќи се работи за некој кој има сосема различни интереси од вас. Сепак, имајте на ум дека Марс во Девица во вториот дел од месецот ќе ве направи поспремни за дискусии.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РАК

РАБОТА – Уживате во сезоната на вашиот знак, а влегувањето на Меркур во Лав ви носи парични добивки. Марс влегува во Девица во средината на јули, па ќе ви донесе сериозни разговори, но и конфликти на мислења, особено за тоа како треба да се работи. Јупитер во комбинација со Уран во Бик ви носи иновации и помош од пријателите во работата. Ако сакате да остварите деловен контакт кој ќе ви значи во кариерата, знајте дека тоа може да се случи во наредниот период. Ретроградната Венера од 23 јули укажува на доцнење на одредени плаќања, затоа внимавајте никому да не позајмувате пари.

ЉУБОВ – Сатурн во Риби ви носи нова емотивна врска со партнерот. Зрачите со неверојатна енергија, но сте остри со зборовите, па луѓето за кои се грижите може погрешно да ве протолкуваат. Слободните Ракови можат да планираат патување каде што ќе имаат интересна средба. Исто така е добар период од годината за заеднички патувања.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

ЛАВ

РАБОТА – Првата половина на јули треба да ја искористите за да ги реализирате вашите планови. Вашата силна иницијатива ќе има големо влијание врз луѓето со кои работите. Имате можност да бидете лидер на важен проект, но и да заработите дополнителни пари. Што се однесува до преговорите, треба да ја искористите првата половина на јули, бидејќи по 20-ти се станува понестабилно поради ретроградната Венера. Влегувањето на Марс во втората куќа по 15 јули може да ви донесе голем профит во вториот дел од месецот. Интересно е што во наредниот период ќе покажете скриени потенцијали на работното место.

ЉУБОВ – Венера во вашиот знак ви носи возбудливо лето, особено што по 23 јули ќе оди ретроградно, што ќе предизвика враќање на старата љубов. Иако ќе стекнете нови познанства, луѓето што ги познавате од минатото ќе сакаат да го обноват контактот со вас. Ретроградната Венера ви носи можност за заљубување, но и обновување на стара романса. Не е исклучено повторно да се заљубите во некој со кој некогаш сте биле во врска. Ќе остварите и важни познанства преку работа.

ЗДРАВЈЕ – Стабилно.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Иако почетокот на месецот ќе ви изгледа неинтересен, подгответе се за брзи промени од средината на јули. Марс, планетата на акцијата, влегува во вашиот знак и носи враќање на енергијата и самодовербата, па вие ќе преземете иницијатива на работното место. Сатурн во Риби ве прави сериозни и посветени на работа, па луѓето ве доживуваат како личност која е посветена на работата. Што се однесува до финансиите, искористете ја првата половина од месецот, бидејќи плаќањата може да доцнат по 23 јули поради ретроградна Венера. Ќе се изненадите колку повеќе ќе се случува во јули отколку во јуни.

ЉУБОВ – Венера на даденото поле укажува дека постојано размислувате за една личност која некако ви е недостапна. Ова е некој кој можеби не е слободен, но вие имате тајна љубов. Кон крајот на јули во вашиот живот ќе се појави личност од минатото, па емотивно ќе бидете збунети. Сатурн делува на вас, па ако сте во брак, сфаќате дека треба да ги надминете старите проблеми што сте ги имале со партнерот.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ВАГА

РАБОТА – Венера во Лав ве радува, па се потпирате на влијателни пријатели кои ви помагаат дури и на работа. Во текот на јули ќе се покажете како добар организатор на работното место поради Сонцето во Рак. Сите одлуки што ќе ги донесете во врска со работата треба да се спроведат до 23 јули, бидејќи Венера ќе оди ретроградна, па сè ќе изгледа неизвесно. Во вториот дел од јули ќе бидете неодлучни, па се ќе ви изгледа поризично од вообичаено. Затоа, носете важни одлуки до 23 јули, кога периодот е поповолен.

ЉУБОВ – Марс во Лав ви носи мешавина од љубов и пријателство, но и оваа дилема ќе биде решена. Во средината на јули Марс влегува во Девица, па нема да можете јасно да ја процените личноста која ви се допаѓа. Ретроградната Венера од 23 јули ќе ви донесе хаотичен период во љубовта, бидејќи ќе сфатите дека често мислите на личност од минатото. Можно е на крајот на месецот да обновите некоја стара романса бидејќи нема да бидете сигурни во вашите чувства. Ќе бидете растргнати меѓу разумот и чувствата, па подгответе се за голема емотивна дилема на крајот на јули.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

СКОРПИЈА

Работа – Марс во Лав ви носи стресен почеток на месецот бидејќи постојано се наоѓате во ситуации во кои не знаете како да реагирате. Ќе дојде до расипување на плановите и прекини, пред се од вашите колеги. Таа ситуација ќе се промени од средината на месецот кога Марс ќе влезе во Девица и ќе ви донесе поголема поддршка од пријателите. Во вториот дел од јули имате поголеми шанси вашите очекувања да се остварат. Во текот на јули деталите ќе бидат многу важни, па вашите аналитички способности ќе ги покажете на работното место. Јупитер во Бик укажува дека можете да профитирате преку деловни партнерства.

ЉУБОВ – Венера во Лав ви носи флерт на работа. Ова е некој кој е привлечен и горд на својата позиција. Затоа ќе ве привлечат. Од 23 јуни Венера оди ретроградна, па имајте на ум дека старата љубов повторно ќе затропа на вашата врата. Некој што страсно сте го сакале ќе треба да ве запознае, па можно е да го вратите контактот, но прашање е колку е паметно. Индивидуалните скопјани ќе најдат љубов на работното место, но тоа може да биде комплицирано.

ЗДРАВЈЕ– Подобрување во вториот дел од јули.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Јупитер во Бик ви носи успешен месец на работното место со различни иновации. Ќе мора да научите нешто ново за работата, а подоцна ќе ви се исплати. Доколку чекате понуда за работа, во текот на следниот месец може да очекувате да бидете отпуштени. Кога Марс ќе влезе во Девица во средината на јули, знајте дека темпото на работа ќе се забрза. Жестоко ќе ги браните своите ставови, а некој ќе се обиде да ви ја отежне работата. Најважно е да запомните да не влегувате во дискусии со колегите на работа, кои ќе бидат актуелни во вториот дел од месецот. Во текот на јули можна е голема заработка. Очекувајте повик од стар деловен соработник на 23 јули.

ЉУБОВ – Меркур му приоѓа на Лавот, па ќе имате средба со личност која доаѓа од странство. Ова е некој кој е горд и впечатлив во своите постапки и знае како да ги покаже своите чувства. Исто така, зафатените Стрелци можат да планираат патување со саканата личност. Кога Венера ќе оди ретроградна на 23 јули, личност која ја познавате преку работа ќе се обиде да воспостави контакт со вас. Тоа е некој што се обидел да те освои порано, а сега повторно ќе се активира.

ЗДРАВЈЕ – Послабо во вториот дел од јули.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Поради ретроградниот Сатурн, немате впечаток дека напредувате, па ги сумирате грешките од минатото. Сите договори што ќе ги склучите се одложуваат, но ситуацијата ќе се подобри од средината на јули кога Марс ќе влезе во Девица. Ќе почувствувате враќање на самодовербата и енергијата што ви недостигаше. Марс во деветтата куќа ќе ви донесе одлична соработка со странство, но и патување. Не е исклучено да се преселите во друг град поради работа. Што се однесува до заработката, тоа е идеален момент за заработка врз основа на нешто што досега ви беше хоби.

ЉУБОВ – Венера во Лав ви носи страсни средби но и заљубување во личност која е разведена или помеѓу две врски. Кога Венера ќе оди ретроградна на 23 јули, ќе почувствувате силна привлечност кон некој што го познавате со години, но ќе го обновите контактот. Во секој случај, немојте да молчите ако некоја стара љубов затропа на вашата врата. Јарците кои се во брак оваа година можат да работат на размножување.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА– Марс ви задава многу маки, па имате проблеми со комуникацијата на работното место. Таквата состојба ќе трае до средината на јули, а потоа ќе почувствувате олеснување. Сè што планирате да решите е подобро да го направите во вториот дел од месецот. Јупитер и Уран во Бик ви даваат можност да започнете независен бизнис и да станете попопуларни во областа во која работите. Во наредниот месец, може да откриете дека ризикот може да се исплати на различни начини.

ЉУБОВ – Сонцето во Рак ви носи период во кој најважните ќе ви бидат семејните односи. Ако сте во брак, тогаш можете да ги подобрите семејните односи или да го подобрите односот со саканата личност. Слободните ќе имаат средба преку работа со личност која е традиционална, но емотивно поврзана со луѓето што ги сакаат. Можеби ќе ви биде примамливо.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РИБА

РАБОТА – Веќе на почетокот на јули ќе имате многу обврски, па ќе работите на неколку проекти истовремено. Сепак, ќе успеете да бидете креативни, што ќе ве задоволи. Во вториот дел од јули ќе имате важни дискусии за висината на вашите приходи. Поради ова, ќе има расправии, но ќе почнете да се борите за покачување на платата. Ќе чувствувате дека не заработувате доволно пари поради стресот низ кој поминувате. Марс во Девица во вториот дел од јули ќе ви донесе поголема напнатост и ќе ве заспие со претпоставените.

ЉУБОВ – Меркур во Лав ви носи флерт на работа. Некој кој е амбициозен и остварен во бизнисот ќе ви помине низ глава. Ова е некој кој е кариерист, но ќе се обиде да воспостави контакт со вас. Сатурн тргнал ретроградно, па станувате се поемотивни, па ќе бидете жедни и носталгични. Не е исклучено да ви недостига и личност од минатото бидејќи не знаете како да одите напред.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Девица

Месечината, најбрзо подвижната планета, влегува во Девица денеска околу 16 часот, каде...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 15 до 22 април

Доаѓа сезоната на Бикови (19 април) со влегувањето на Сонцето во овој...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Бик: 3 хороскопски знаци очекуваат среќни вести

Месечината, планетата која ги опишува нашите чувства, денес влегува во Бик, каде...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 8. до 14. април

Ни претстои важна астролошка недела бидејќи нè очекува затемнување на Сонцето во...