МАГАЗИН

Твитер го ограничи бројот на твитови кои можат да се прочитаат

2143053743

Твитер го ограничи бројот на дневни твитови кои корисниците на социјалната мрежа можат да ги прочитаат.

Како што соопшти директорот на компанијата Илон Маск непроверените профили можат да прочитаат по 600 твитови дневно, а новите профили кои исто така не се проверени по 300 твитови. Проверените профили можат да прочитаат многу повеќе твитови односно 6.000 за еден ден.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Објавени годинашните доделувачи на „Оскарите“

Крис Хемсворт, Двејн Џонсон, Зендеја, Мишел Фајфер, Бед Бани, како и оскаровците...

МАГАЗИН

Истражување: Поголема поддршка за да се избегне „изгубена генерација“ поради лошо психичко здравје

Младите Британци сè повеќе страдаат од проблеми со психичкото здравје што ја...

МАГАЗИН

ЛАЈКА: Причини зошто треба да имате трпение со куче вдомено од прифатилиште

Има неколку причини зошто трпението е важно кога се вдомува куче од...

МАГАЗИН

Науката ги одреди најпаметните раси кучиња

Обемно лабораториско истражување за интелигенцијата на кучињата коешто го спроведоа научници од...