ИНФО

Синоќа казнети 258 возачи по скопските улици

На територија на Скопје вчера се изречени 258 сообраќајни санкции меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 59 санкции, 18 за возење без возачка дозвола, 16 за користење мобилен телефон, девет за некористење сигурносен појас, осум за прекршоци од моторцикли.

Од МВР соопштија дека се изречени се и седум санкции за минување на црвено светло, три санкции за управување возило под дејство на алкохол.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...