ИНФО

Синоќа казнети 258 возачи по скопските улици

На територија на Скопје вчера се изречени 258 сообраќајни санкции меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 59 санкции, 18 за возење без возачка дозвола, 16 за користење мобилен телефон, девет за некористење сигурносен појас, осум за прекршоци од моторцикли.

Од МВР соопштија дека се изречени се и седум санкции за минување на црвено светло, три санкции за управување возило под дејство на алкохол.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...