ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

КОЈ Е ОПУШТЕН, А КОЈ САМО СЕ ЖАЛИ: Што прават хороскопските знаци на одмор?

Хороскопските знаци, во согласност со нивната природа, различно се однесуваат на одмор.

Еве што ги карактеризира членовите на Зодијакот додека се на одмор:

Овен

Зависник од адреналин, Овенот не може да седи мирен на плажа. Тој практикува водени спортови, скока од карпа или плива со делфини за забава.

Бик

Бикот е планер. Секогаш има подготвено маршрута со одредено време и активности. Ако некој му каже дека не може да се држи до својот распоред, ќе се изнервира. За него е важно да се погрижи да има доволно време за се што сака да прави.

Близнаци

Близнаците се неодлучни. Тие им дозволуваат на другите да ги поставуваат плановите бидејќи не секогаш знаат што сакаат. Тие не знаат каде сакаат да јадат или што сакаат да прават. Премногу го менуваат мислењето бидејќи имаат премногу опции.

Рак

Ракот е чувар на групата. Проверува дали сите отишле во тоалет или нанеле крема за сончање. Носи завои и лекови во чантата и чува работи за другите. Раковите се грижат сите да се забавуваат.

Лав

Лавот е фотограф. Тој застанува на секои неколку чекори за да фотографира глетки, цвеќиња и себе. Никогаш не оставајте одмор без куп фотографии.

Девица

Девицата е работохолик. И покрај тоа што се на одмор, постојано ја проверуваат електронската пошта и добиваат телефонски повици. Не можат да ја пропуштат работата, дури и кога треба да се забавуваат.

Вага

Вагата е љубител на модата. Нивниот куфер е полн со комбинации бидејќи сакаат да прават неверојатни фотографии и да ги објавуваат на социјалните мрежи.

Скорпија

Скорпијата е социјална пеперутка. Тие започнуваат разговори со непознати странци и келнери и разговараат многу подолго отколку што е потребно. Имаат пријатели низ целиот свет. Можеби нема да останат во контакт со нив, но ќе ги додадат на социјалните мрежи.

Стрелец

Овој знак само се жали. Дури и кога се на најубавите места на светот, наоѓаат причина за жалење. Можеби е премногу топло или премногу ладно. Можеби редовите се премногу долги. Секогаш нешто не е во ред за нив.

Јарец

Јарецот е истражувач. Тие сакаат да знаат сè за местата што ги посетуваат. Тие секогаш читаат знаци, земаат памфлети и однапред бараат забавни факти за местата каде што одат. Тие секогаш сакаат да научат нешто ново.

Водолија

Водолијата е опуштена. Не им е гајле дали изгледаат како туристи. Тие ги носат своите најудобни чевли, чанти и капи. Тие повеќе се грижат за тоа да бидат фит отколку да изгледаат добро.

Риба

Рибата е заљубена птица. А ако се сингл, флертуваат со шанкери, келнери и сосема непознати. Похрабри се кога се на ново место бидејќи знаат дека таму нема да видат некој кој веќе го познаваат.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...