ИНФО

Се гради мини рекреативен центар во Усје

Општина Кисела Вода почна да гради мини рекреативен центар во Усје. Според најавите, истиот ќе се протега на 800 квадратни метри, а исто така ќе се постави и урбана опрема, клупи, реквизии за детско катче, парковско зеленило. Проектот вклучува и изградба на паркинг простор. Од општината најавуваат дека рекреативниот центар ќе биде готов за околу еден месец.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...