ИНФО

Купишта ѓубре ја блокираат вело патека на Партизанска

Полни ќеси со ѓубре стојат од утрово на велосипедската патека на булеварот Партизански одреди кај Градежен факултет. Контрјнерите долж Партизанска се преполни со ѓубре оти екипите на “Комунална хигиена” не ги испрсзниле. Садовите не собираат повеќе смет, па граѓаните ѓубрето го оставаат покрај нив на патеките за велосипедисти и пешаци.
Од топлото време околу контејнерите се шири непријатна миризба.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...