ИНФО

ВНИМАВАЈТЕ: Отворена шахта зјае на тротоар на улица Ангел Динев

Долж пешачката патека на улицата Ангел Динев во населбата Хром стои отворена шахта. Истата ја загрозува безбедноста и минувањето на мештаните. Во моментот врз опасната дупка има ставено метална шипка за колку-толку ги предупредува минувачите за опасноста.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...