МАГАЗИН

Мадона примена во болница – одложена најавената турнеја

Поп-ѕвездата Мадона деновиве била итно згрижена в болница и сместена на интензивна нега откако во саботата паднала во бессознание.

Како што објави „Пејџсикс“, таа викендов била пренесена во болница во Њујорк. Таа сега е будна и се опоравува, а со неа цело време била нејзината ќерка Лурдес Леон.

Долгогодишниот менаџер на Мадона, Гај Озирис подели на Инстаграм дека поп-иконата  „развила сериозна бактериска инфекција“ што довело до потреба од неколкудневна интензивна нега.

Инаку, Мадона на почетокот на оваа година најави дека ќе ја почне својата светска турнеја „Celebration“ во чест на 40-годишнината на нејзината музичка кариера. Низата од 84 концерти се очекуваше да почне на 15 јули во „Роџерс арена“ во Ванкувер, Канада, но нејзиниот менаџер објави дека турнејата е одложена поради стравувања за здравјето на американската поп-пејачка.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИНПРИКАЗНИ

Зоолошката градина во Загреб – волшебен микросвет кој плени со својата хармонија

Зоолошката градина на градот Загреб е една од трите зоолошки градини во...

МАГАЗИН

Жителка на Уганда родила близнаци на 70 години

Државјанка на Уганда, која има 70 години, родила близнаци, по вештачко оплодување....

МАГАЗИН

Пет совети кои ќе и помогнат на вашата кожа да изгледа понежно оваа зима

Зимското време има тенденција да ја остави нашата кожа сува и ронлива....

МАГАЗИН

Дали треба да ги прифатиме сите интернет колачиња? Еве на што треба да обрнете внимание

Автоматски да се прифатат сите интернет колачиња? Ако ја цените вашата приватност...