ИНФО

ЈП ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО ДО ГРАЃАНИТЕ: Не ги кршете прскалките за вода

ЈП „Паркови и зеленило“ информира дека започнале со полевање на зелените површини во градот со прскалки, а истовремено и апелираат до граѓаните да не ги оштетуваат истите.

„Ве молиме да не ги оштетувате прскалките и хидрантите кои се поставени низ парковското и булеварското зеленило во градот, со цел да ги одржат зелените површини зелени во текот на летниот период кој ни престои“, апелираат од претпријатието.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...