ИНФО

Оваа сабота почнува со работа скопскиот Аква Парк

Оваа сабота, (01.07), започнува со работа скопскиот Аква Парк. Аква паркот ќе работи секој ден од 10 до 19 часот.

„По стабилизирање на временските услови и покачување на температурите, Аква Паркот е вистинското место за забава и рекреација, но и да се релаксирате од летните горештини“, велат од Спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Натпревар во прецизно слетување со едрилица

Кој ќе се обиде да лета, потоа со погледот оди кон небото,...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со променлива облачност која...

ИНФО

Се асфалтира крак од улицата „Козле“ во Нерези

Во тек е асфалтирање на крак од улицата „Козле 3“ во населбата...

ИНФО

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“ објавува конкурс за доделување стипендии „Ацо Шопов“ на...