ИНФО

Жителите на улицата „Речиште 2” за 20 дена ќе добијат водоводна мрежа

Започна изградбата на водоводна мрежа на улицата ,,Речиште 2” . Водоводната мрежа ќе има должина од околу 450 метри. Од општината велат дека зафатот ќе биде реализиран за околу 20. дена и откако сите сите куќи ќе се приклучат на неа, улицата ќе биде асфалтирана.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...