СКОПСКИ ВЕСТИ

Јанаки Митровски објави книга од неговите колумни во Фокус

Адвокатот Јанаки Митровски еден од борците за правда во Македонија и еден од погласните и поактивни критичари на власта објави книга од неговите колумни под наслов “Разумен сомнеж”.  Колумните во изминатите четири години се објавени во неделникот „Фокус“.

„Се работи за збирка на колумни од рубриката ‘Разумен сомнеж’, која ја имам во Фoкус веќе четири години. Се работи за над 200 колумни, кои се издадени во Фокус од март 2019 до март оваа година. Инспирација од дневно политичките и правни настани во земјата. не живееме во сјајна земја, така што инспирација постојано има“, рече Митровски.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПСКИ ВЕСТИ

МОН објави конкурс за учебници за седмо одделение кои ќе се користат од наредната учебна година

Министерството за образование и наука – Педагошка служба денеска објави Конкурс за...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Аеродром ги прими учениците од основното училиште „Лазо Ангеловски“

Општина Аеродром продолжува со активностите во чии рамки учениците се запознаваат со...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Небото е тематски двигател на изложбата „Синестетички релации“

Во Центарот за култура „Ѓорче Петров“ во Скопје денес со почеток во...

СКОПСКИ ВЕСТИ

Земени мостри за утврдување дали отпадот кај Орман е токсичен

Прекршочна или кривична пријава или, пак, само опомена ќе заработат надлежните за...