ИНФО

ЗОО: Новите волонтери ќе ги едуцираат посетителите

Околу триесеттина лица ќе волонираат во скопската Зоолошка градина. Изминатиот викенд тие имаа средба со одговорните во ЗОО, се запознале со животните и во наредниот период истите ќе бидат тука секој викенд, а нивно задолжување ќе биде едукација на посетителите.

Во скопската Зоолошка градина сè уште важи пријавувањето за волонтери.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...