ИНФО

Казнети 250 возачи во Скопје, од нив 136 за брзо возење

Скопската полиција во вчерашните сообраќајни контроли казни вкупно 251 возач. За возење повеќе од дозволената брзина казнети се 136 возачи, а за возење без возачка дозвола казнети се 16 лица.

Освен овие, изречени се 10 мерки за управување возило под дејство на алкохол, осум за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за минување на црвено светло, една санкција за користење мобилен телефон при управување возило и четири мерки за некористење сигурносен појас.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...