ИНФО

Казнети 172 возачи поради прекршоци во сообраќајот

Скопската полиција во вчерашните сообраќајни контроли санкционирале вкупно 172 возачи. За возење повеќе од дозволената брзина казнети се 56 возачи, за возење без возачка дозвола казнети се девет лица, исто така изречени се 16 санкции за управување возило под дејство на алкохол, пет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Освен овие, изречени се и четири санкции за користење мобилен телефон при управување возило, две мерки за некористење сигурносен појас, четири санкции за минување на црвено светло…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...