АКТУЕЛНО

ВОЛОНТИРАЈ – настан кој ќе ви обезбеди информации како да направите социјална промена

Волонтерскиот центар Скопје (ВЦС) во вторник (27 јуни) од 11:30 до 14:30 часот го организира настанот „Волонтирај!“ посветен на промовирање на духот на волонтерството и позитивното влијание врз заедницата.

На настанот се најавени музички групи, игри, меѓукултурна размена и волонтерски излет. Од ВЦС велат дека со мноштво можности за учење, активности и забава, настанот има за цел да ги инспирира поединците да ја прифатат радоста на волонтерството.

„Без разлика дали сте заинтересирани за прашања поврзани со животната средина, ги поддржувате помалку среќните или се залагате за социјални промени – ‘Волонтирај!’ ќе ви понуди и обезбеди корисни информации и контакти како да направите значајна разлика. Упатуваме топла покана до сите, без оглед дали се работи за сегашен или поранешен волонтер или, пак, љубопитен поединец за присуство на овој извонреден настан“, се посочува во најавата за настанот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

ПОЦ: Санкционирани 191 непрописно паркирано возила

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со Сообраќајната...

АКТУЕЛНО

Десет приказни за времето, луѓето и прекинатите врски

Уличниот фестивал “Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship”, изминатите три дена ја размрда...

АКТУЕЛНО

Уметничка акција за проблемот со јавните тоалети во Скопје

Уметникот Озбек Ајваз кај фонтаната вчера во Градскиот парк во Скопје, го...

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...