ИНФО

ЦВЕТЕН АРАНЖМАН: Со срце за Скопје

Екипина на ЈП Паркови и зеленило, повторно ги изненадија граѓаните со уредувањето на зеленилото. Овој пат за добредојде во Скопје на булевар Александар Македонски ќе ве пречека уредено зеленило со цветна леа и слоган СО ❤️ ЗА СКОПЈЕ.
Екипите тој реон го украсија и со жолтиот тагетес и црвена салвија, давајќи убав шарм на булеварското зеленило при влезот на градот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...