ИНФО

РАБОТА НА МРЕЖА: Објавен списокот на улици кои денес ќе останат без струја

Денес од 8 до 14 часот, без струја ќе останат корисниците на дел од ул. Киро Фетак, како и дел од ул. Јакупица во период од 9 до 15 часот. Освен овие локации, прекин на електрична енергија ќе имаат дел од корисниците кај езеро Треска во Сарај од 9 до 11 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...